Derventske odbojkašice slavile u do kraja neizvjesnom meču

Ohrabrene pobjedama u prva dva kola sezone, odbojkašice Dervente dočekale su u Sportskoj dvorani ekipu Ljubinja.

Dervenćanke su prvi set dobile nakon velike borbe. Gošće su najveći dio tog perioda igre bile u prednosti (0:3; 1:7), da bi prilikom vodstva gošći od 14:20, naše odbojkašice napravile seriju od 8:0 i tako došle do ključne prednosti (22:20), te prvi set privele u svoju korist (25:23).

Na početku drugog seta ekipe su bile izjednačene, da bi Ljubinje došlo do prednosti od 12:17. Dervenćanke se nisu predavale i ubrzo stižu do preokreta (23:22), ali za razliku od domaće ekipe, gošće koriste jednu od set lopti i dolaze do izjednačenja u setovima nakon infarktne završnice (27:29).

Prednost koju su imale tokom većeg dijela trećeg seta Dervenćanke su ispustile u drugom dijelu (17:18), ali su ipak sačuvale koncentraciju i set privele u svoju korist rezultatom 25:23.

U četvrtom setu, odbojkašice Dervente sustižu konstantnu prednost koju si imale gošće, zahvaljujući ključnim poenima Tutnjevićke (18:17), ali ekipa Ljubinja ipak dolazi do izjednačenja u setovima (24:26).

U odlučujućem petom setu ekipa Dervente dolazi do prednosti od 10:5, a potom i do potpunog trijumfa.

U narednom kolu u Derventi gostuje Maglić.

Prva liga RS, 3. kolo: OK Derventa – OK Ljubinje 3:2 (25:23; 27:29; 25:23; 24:26; 15:10)

Sportska dvorana u Derventi. Gledalaca 70. OK Derventa: Tadić, Tutnjević, Marić, Makivić, Malić Marija, Malić Magdalena, Holovka, Kovacević, Gavrilović, Hrustić, Babić. Trener Vlado Kovačević.