Josip Oršuš, za kojim je policija tragala nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na sjeveru Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, objavila je tamošnja policija.
Prema riječima Bojana Rousa, hapšenje je uslijedilo nakon što je bjegunca prepoznao očevidac i odmah obavijestio vlasti. Policijske patrole su brzom intervencijom na području Črenšovaca uhapsile osumnjičenog. Muškarac je sada smješten u prostorijama za zadržavanje PU Murska Sobota, gdje čeka dalji postupak i izručenje.
Oglasila se policija, pronađen je s oružjem
“Danas, 6. decembra u 15.30 sati Policijska uprava međimurska zaprimila je obavijest slovenačkih kolega iz Policijske uprave Morska Sobota da je na području mjesta Bistrica pronađen i uhapšen 40-godišnji Josip Oršuš.
Na osnovu Evropskog naloga za hapšenje 40-godišnjak će biti predat policijskim službenicima Policijske uprave međimurske.
Sa sobom je imao pušku, pištolj i nož, javlja Dnevnik.hr. Pri hapšenju se nije opirao. Njegovo izručenje Hrvatskoj ne očekuje se danas.
Podsjetimo, Oršuš je u naselju Sitnice kod Murskog Središća pucao u 28-godišnjakinju i 29-godišnjakinju, a prema pisanju lokalnih medija, riječ je o sestrama od kojih je mlađa, trudna majka troje djece, umrla u Županijskoj bolnici Čakovec. Druga je žena, Oršuševa partnerka, zadobila teške povrede opasne po život.
Slovenačka policija u petak je na području Slovenije, kod mjesta Raskrižje, pronašla putnički automobil kojim je Oršuš pobjegao. Ubistvo se dogodilo u naselju s dominantno romskom populacijom.
Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović izjavio da se najvjerojatnije radi o još jednom slučaju femicida, a potvrdio je da je ubijena jedno vrijeme zbog porodičnog nasilja bila u sigurnoj kući.
Ranjena žena van životne opasnosti
O stanju ranjene žene, inače partnerke uhapšenog Oršuša, iz bolnice su, za RTL Danas, rekli da je van životne opasnosti.
- Do juče je bila na aparatu za disanje, a danas diše samostalno. Van je životne opasnosti zahvaljujući njezinoj životnoj dobi - dodaju iz bolnice.
Banjaluka.net
NFO MREŽA






Podjeli: